Gospodarstwo Agroturystyczne "OWIECZKA" jest gospodarstwem ekologicznym o tradycyjnej produkcji zwierzęcej ( drób, króliki, krowy i świnie) oraz roślinnej (plantacja porzeczek, aronii, borówki amerykańskiej, truskawek, sad jabłoniowy i śliwkowy oraz wiele innych owoców i warzyw, które są wykorzystywane do żywienia turystów). Dużą atrakcją dla gości, zwłaszcza dla dzieci jest możliwość uczestniczenia w pracach polowych i karmieniu zwierząt. Dzieci najbardziej zaangażowane w pomoc w gospodarstwie otrzymują Dyplom Gospodarza. Dzieci mogą również brać udział w robieniu przetworów (które zabierają ze sobą do degustacji na zimowe wieczory), wyrabianiu i pieczeniu chleba oraz robieniu masła i sera.

Nasze gospodarstwo jest szczególnie przyjazne dzieciom. Świadczy o tym fakt, że w 2010 roku zostaliśmy wyróżnieni przez wytypowanie naszego gospodarstwa, jako jednego z nielicznych, do programu  „ Małopolska Wieś dla dzieci”, w ramach którego organizujemy specjalne, kilkudniowe pobyty dla dzieci w naszym gospodarstwie.

O jakości świadczonych przez nas usług świadczą liczne nagrody jakie otrzymaliśmy, m.in: w 2005 roku nominacja do tytułu laureta a konkursie na najatrakcyjniejszy obiekt turystyczny w powiecie limanowskim w kategorii agroturystyka, w 2006 roku I miejsce w kategorii Agorturystyka w konkursie Wielkie Odkrywanie Małopolski, w 2013 roku laureat w konkursie na najlepszy obiekt turystyczny w powiecie limanowskim.

 
 

 

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE "OWIECZKA"
Maria i Tadeusz Zygadło

Owieczka 40
34-606 Łukowica pow. Limanowa
tel: 18 333 51 95
kom. 513 026 449
e-mail:agroowieczka@gmail.com
Realizacja: Verakom
Copyright © GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE "OWIECZKA", Łukowica pow. Limanowa